Doç.Dr.Tevfik SÖZEN

Blefaroplasti
Göz Kapağı Estetiği

İnsanlar size sık sık neden bu kadar yorgun göründüğünüzü soruyorlar mı? Gözlerin ruhun penceresi olduğu söylenir. Ayrıca yaşlanma belirtilerini yüzümüzde ilk olarak gözlerimiz gösterir. Göz kapaklarında kalıcı şişlik ve sarkma varsa, blefaroplasti (göz kapağı ameliyatı) sizin için bir seçenek olabilir. Bazı insanlar doğuştan düşük göz kapaklarına sahiptirler veya yaşıtlarından çok daha erken göz altı torbalanması yaşarlar. Bu genellikle genetik bir yatkınlıktır ve yaygın olarak yapılan bu cerrahi işlemle yardımcı olunabilir.
Göz kapağı ameliyatı yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılırsa, genel görünümünü iyileştirebilir, ancak birçok hasta için kendi başına bir göz kapağı ameliyatı, aradıkları gençleşmiş görünümü sağlayabilir. Blefaroplasti her zaman estetik bir operasyon değildir, bazı kişilerde aşırı sarkmış üst göz kapağı derisinden dolayı görüş engellenmiş olabilir, blefaroplasti bu durumda tıbbi olarak gerekli bir prosedür haline gelir.

Sarkmış göz kapağı, göz altında torbalanma gibi şikayetlerinizi gidermek için sizleri kliniğimizde muayeneye davet ediyoruz.

Göz Kapağı Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Göz kapağı estetiği için anestezi gereklidir, genel olarak lokal anestezi altında uygulanabilmektedir.
Göz kapağı ameliyatından kaynaklanan izler, kesilerin göz kapaklarının doğal kıvrımlarına yerleştirilmesinden kaynaklı olarak iyi bir şekilde gizlenirler.
Genellikle kaz ayağı olarak bilinen göz çevresindeki ince kırışıklıklar, tek başına göz kapağı estetiğinden kayda değer bir fayda sağlamaz. Bununla birlikte uygulanacak botoks enjeksiyonları bu bölgedeki ince kırışıklıkları azaltabilecek seçeneklerdir. Aşırı üst göz kapağı derisi kısmen inmiş kaşlara bağlı olabilir ve eğer durum buysa, sonucu tamamlamak veya en üst düzeye çıkarmak için bir kaş kaldırma gerekebilir.

Göz kapağı estetiği sonucu, ameliyat sonrası hemen görülmektedir. Prosedür kalıcıdır ve sekonder blefaroplasti ihtiyacı nadir görülür.

Web sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.