Doç.Dr.Tevfik SÖZEN

Rinoplasti
Burun Estetiği

Rinoplasti, yüzün profilini geliştirmek için burnun yeniden şekillendirildiği cerrahi bir işlemdir. Burun, tam yüzün ortasında konumlandığından ve yüzün en belirleyici özelliği olduğundan, burundaki hafif bir değişiklik bile kişinin görünümünü büyük ölçüde iyileştirebilir. Aynı zamanda, rinoplasti sadece estetik bozuklukların giderilmesi sağlamaz bunun yanında, fonksiyonel yetersizliklerin çözülmesine katkıda bulunur.

Rinoplasti düşünen hastaların en büyük korkusu, ameliyat sonrası doğal olmayan bir buruna sahip olmak ve estetik bir operasyon geçirdiklerinin çevrelerinde kolaylıkla fark edilmesidir. Yüzünüzde ameliyat sonrasında kaşlar gözler çene ve dudaklar gibi diğer bölümlerine uyumlu tasarlanan bir burun ile yapay gözükmeyen ve çekici bir burun elde edilebilir. Yüz özelliklerine iyi uyum sağlayan bir burun, dış görünüşte çok büyük bir değişim yaratır. İnsanlar, görüntünüzün iyileştiğinin farkına varırlar ancak neden olduğunu kolayca anlayamazlar.

Burun boyutunu küçültme ya da büyütme, burun açısını ayarlama, eğrilikleri giderme, burun ucunu yeniden şekillendirme, darbeleri, çökmeleri veya yapısal kusurları düzeltme, nefes ile ilgili problemler konusunda sizlere yardımcı olabilmek için muayenehanemizde sizleri bekliyoruz.

Burun Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Rinoplasti için yaş sınırı kızlar için 16 erkekler için 17’dir. Tabiki henüz reşit olmadıkları için ailelerin onayı eşliğinde yapılabilir.
Ameliyattan hemen sonra, çekilen fotoğraf biraz kalkık durmakla birlikte aslında sizlere bir sene sonraki hali hakkında fikir verir. Sonuçları ödemler ve şişlikler geçtikten sonra daha rahat görebilirsiniz.

Bu ameliyatı, günlük klinik uygulamalarını büyük oranda buruna adamış, yaptığı ameliyatla ilgili her türlü estetik ve fonksiyonel ihtiyacı karşılayabilecek kişilere olmalısınız.

Gözlük takıp takmama konusunda ameliyatta kullanılan teknik belirleyici olduğu için bu sorunun cevabı sizin ameliyatınıza özel olarak verilebilir. Detaylı bilgi için videomuzu izleyebilirsiniz.

Web sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.