en yeni ve güncel tekniklerle

BOTOKS UYGULAMASI

Botoks uygulaması c.botulinium adlı bakterinin laboratuvar ortamında üretilmiş nörotoksinlerinin kas hareketlerini engellemek amaçlı kas içine enjekte edilmesi prensibi ile etki eden uygulamalardır. Her ilaçta olduğu gibi botoks da, kararında ve doğru yerde uygulandığında çok faydalı etkiler oluşturur.
BOTOKS UYGULAMASININ KOZMETİK VE FONKSİYONEL OLMAK ÜZERE BİRÇOK KAZANIMI VARDIR.

Botoks uygulamaları, her yaşta hastaya yapılabilecek, cerrahi ve kesi uygulanmadan hızlı ve kolayca etki eden bir tedavidir. Botoks enjeksiyonları mimiklerimizi yapmamızı sağlayan yüz kaslarını hedefleyerek kasları gevşetir ve çizgilerin ve kırışıklıkların oluşmasını durdurmak için bu kasların hareketini en aza indirir. Nörotoksin uygulamaları, çizgileri ve kırışıklıkları gidermek için doğrudan kaslara uygulanan az sayıda küçük, pratik ve ağrısız enjeksiyonla yapılır. Kolay, hızlı ve ağrısız bir prosedürdür. Hasta hemen sonrasında normal hayatına dönebilir.
Nörotoksinler, sadece yüzü pürüzsüz ve esnek tutmanın hızlı ve kolay bir yolu olarak değil, aynı zamanda şaşılık ve göz kapağı spazmı (kontrolsüz göz kırpma-blefarospazm), kas sertliği ve hareket bozuklukları, kronik baş ağrıları ve aşırı terleme (hiperhidroz) gibi bazı göz bozukluklarının, diş sıkma ve gıcırdatma gibi rahatsızlıkları gidermek adına çiğneme kaslarının tedavisinde de kullanılır. Nörotoksin enjeksiyonlarının etkileri büyük ölçüde hastanın yaşına ve cilt esnekliğine bağlıdır. Genel olarak, sonuçlar 4-6 ay sürer ve siz bu etikinin kalmasını istediğiniz sürece yılda 2-3 kez tekrarlanabilir.
Nörotoksin uygulamalarına genç yaşta kırışıklık oluşumunu engellemek için başlanabilir. Bu durumda, hastaya küçük dozlarda enjeksiyon yaparak oluşmaya başlayan kırışıklıkların kalıcı olmasının önüne geçilir.
Nörotoksin uygulamaları yaşlanmanın etkilerini azaltmakla bilinir ve kullanım alanları aşağıdaki gibidir:
• Alın kırışıklıkları
• Gözaltı kırışıklıkları (kaz ayağı)
• Burun kırışıklıkları (tavşan hatları)
• Boyun, Ağız ve Dudak kırışıklıkları
• Kaş kaldırma
• Dekolte bölgesindeki kırışıklıklar
Tedavi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?
Nörotoksin uygulamalarda nadiren yan etkiyle karşılaşılır. Birkaç gün içinde düzelen enjeksiyon bölgelerinde hafif morarma olabilir. İşlem yapılan bölgede ilk birkaç gün rahatsızlık hissetmeniz normaldir, ancak bu hızlı bir şekilde geçecektir. Yine de aşağıda belirtilenlerden uzak durulmalıdır:
• İşlemden sonraki üç saat boyunca uzanmaktan kaçının ve dik durmaya özen gösterin.
• Uygulama yapılan bölgeyi işlemden sonraki üç gün süresince dokunmaktan kaçının.
• İşlem yapılan bölgeye sıcak uygulamayın.
• Sıcak suda duş almaktan kaçının.

Tedavinizi planlamak için bizimle iletişime geçin!
Procedure Videos